Календар заходів бібліотеки

понедельник, 26 апреля 2021 г.

"Як вічна рана цей страшний Чорнобиль"

       26 квітня 1986 світ став свідком жахливої ​​катастрофи в історії людства, наслідки якої досі віддаються жахливим відлуння. До дня 35-ліття Чорнобильської катастрофи, ми підготували для вас інтерактивний плакат. А також  можна почитати цікаві факти про цю жахлииву трагедію.

1. Чорнобильській катастрофі присвоїли сім балів з 7 можливих за міжнародною шкалою ядерних подій (INES), що зробило її найбільшою техногенною катастрофою тих часів. Слід зазначити, що 7 балів також присвоїли аварії на АЕС Фукусіма-1, Японія, в 2011 році, де в результаті землетрусу теж сталася катастрофа.2. В результаті аварії на Чорнобильській АЕС було викинуто в 100 разів більше радіації, ніж від ефекту атомних бомб, скинутих на Хіросіму і Нагасакі в 1945-у році.3. Ядерні дощі пройшли так далеко, що дійшли навіть до Ірландії.4. Не секрет, що через аварію на Чорнобильській АЕС, Радянський Союз, а зараз Росія і Україна втратили сотні мільярдів доларів.5. 800 тисяч чоловіків ризикували своїм життям та здоров'ям, аби запобігти наслідкам аварії і стабілізувати ситуацію. Вони трудилися в зоні підвищеного ризику, піддаючись впливу радіації. 25 тисяч з них померли, а понад 70 тисяч стали інвалідами.6. 20% з цих смертей були самогубствами.7. Грінпіс стверджує що аварія в Чорнобилі стала причиною смерті від раку близько 90 тисяч осіб по всьому світу.8. Деякі люди повернулися зі своїми сім'ями в постраждалий район, щоб в своїх інтересах використати компенсації від держави.9. Існують плани по використанню територій оточуючих реактор, наприклад такі як переробка і утилізація радіоактивних відходів, а також створення природних заповідників.10. Більше 5 мільйонів людей живуть в районах, які вважаються «забрудненими» радіоактивними речовинами після аварії.11. Аварія на Чорнобильській АЕС визнана найсерйознішою і гіршою аварією в ядерній історії людства.12. Область, що потрапила в списки «забруднених», визнали одним з найбільш унікальних світових заповідників з процвітаючою популяцією вовків, оленів, бобрів, орлів і інших тварин .13. На кожному відреставрованому будинку в Чорнобилі, на сьогоднішній день є напис, де зазначено ім'я власника цієї нерухомості.14. Витік радіації пофарбувала ліс, що знаходиться неподалік, в яскраво рудий колір. З тих пір йому дали назву «Рудий ліс»15. На сьогоднішній день психологічні розлади, викликані цією аварією, стали найбільшою проблемою громадської охорони здоров'я.16. Багато лікарів в Східній Європі та Радянському Союзі рекомендували вагітним жінкам зробити аборт, щоб уникнути ризику народження дітей з вадами та захворюваннями, навіть незважаючи на те, що рівень радіації, впливу якої піддавалися жінки, був досить низький.17. Дивно, але рівень смертності від раку та інших наслідків Чорнобильської катастрофи, виявився нижчим ніж побоювалися спочатку.19. Білорусія отримала 70% шкідливого забруднення з Чорнобиля.20. За даними Американської Комісії Ядерного Регулювання 28 робочих ЧАЕС померли протягом 4-х місяців після аварії.21. Близько 97% радіоактивних речовин залишилися в напівзруйнованому саркофазі ЧАЕС .22. Офіційні джерела стверджують, що потрібно буде до 100 років, перш ніж станція буде повністю списана.23. 200 тонн радіоактивних матеріалів досі перебуває в реакторі Чорнобильської АЕС.

       Та цікаві факти і фото, наведені в цій статті – це лише невеличка частина інформації про заборонену зону, яка збиралася усі ці роки. Тепер нам відомо, що там красива природа і живі, в переважній кількості абсолютно нормальні тварини. Більше того, в зоні відчуження живуть люди, котрі ризикнули залишитися в своїх домах далеко від цивілізації. Тепер лиш потрібно вирішити, чи варте місто місто Чорнобиль того, щоб його відвідувати, або можливо слід залишити його, як годиться, зоною відчуження?

понедельник, 12 апреля 2021 г.

"З книгою по життю..."

        Добігає кінця Всеукраїнська акція "Живи, книго!". Підводячі підсумки роботи з реклами, пропаганди, а також по збереженню та поповненню фонду  шкільної бібліотеки ЗОШ№2, хочеться відмітити, що і учні, і дорослі дуже активно прийняли в ній участь. Бібліотека дякує всім, хто не був байдужий до бібліотечного життя. "Жива бібліотека" і ваша улюблена книга чекають вас завжди!

Основні моменти презентуємо тут...

среда, 7 апреля 2021 г.

Онлайн - виставка "Книжковий подіум"

      

    Людина, яка читає, кожну книгу  пропускає через себе. Читач проживає іноді такі історії, ситуації і сюжети, які ніколи б не відбулися з ним в реальному житті. . Варто лише пожаліти тих, хто не відчув смаку пригод, пережитих разом із книжковими героями.  Але яку книгу варто прочитати? Відповідь на це питання знайти не складно. Існує ряд жанрів, які повинен прочитати кожен, хто хоче стати ерудованим. А вже які книги ввійдуть в цей список – кожен вирішує самостійно. 


      На допомогу з визначенням улюбленого жанру Вашій увазі  -  книжкова виставка "Книжковий подіум", яка здатна задовільнити смаки і прихильників фентезі, і поціновувачів любовних романів чи детективних пригод. Виставка розрахована на користувачів - підлітків. Не нехтуйте читанням, читайте, фантазуйте, думайте! Завітайте до шкільної бібліотеки, оберіть свою книгу! 

пятница, 2 апреля 2021 г.

Бібліоквест "Розшукується добрий шахтарський дух"

Любі друзі! Увага! Нашому місту та його жителям дуже потрібна допомога. Ви добре знаєте, що наш Покровськ- місто мужніх та сильних шахтарів. Часто робота гірників пов`язана з ризиком для життя. Серед шахтарського братерства ходить легенда про доброго шахтарського духа, який допомагає у важкі хвилини. Але хто він, як його звати? Запрошуємо вас прийняти участь у нашому розслідуванні, дізнатися майже все про шахтарську працю. А ще допомогти духу знайти для гірників вихід на-гора, добути чергову тону чорного золота і дізнатися, як звати доброго духа. Для цього потрібно пройти всі завдання квесту. Отже, почнемо... В нашому краї вугілля добувають різними способами. В звязку з цим, існують різні гірничі підприємства. Допоможіть шахтарям знайти свою шахту, склавши пару вправи "ГЕОЕРУДИТ": опис підприємства та малюнок. Серед жителів нашого міста існує вислів "Ті, що не бачать неба". З давніх давен шахтарі проводили під землею більшу частину свого життя та видобували вугілля.Згадайте цікаві факти з шахтарського життя. А також перегляньте твори, які розповідають про шахтарську працю та дайте відповідь на питання вікторини. Ось ми і дісталися останнього завдання нашого розслідування.Щоб побачити зображення доброго шахтарського помічника, потрібно зібрати пазли, а потім вписати ім’я доброго шахтарського духа. preview20pieceImage6-18 Отже,наше розслідування закінчилося. Маємо надію, що ви дізналися багато корисного про наш шахтарський край, вам було цікаво та весело!