Календар заходів бібліотеки

пятница, 27 ноября 2020 г.

Голодомор... Страшнішого немає

          З метою  ознайомлення учнів з трагічним минулим нашого народу, виховання здатністі юного покоління на скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів співвітчизників  сьогодні в бібліотеці для учнів 7-А був проведений урок скорботи "Голодомор... Страшнішого немає". 


    Завідувач бібліотеки разом з вчителем історії Луценко Я.О. намагались донести до дітей всю страшну правду про події 1932-1933 років. Було показано алегоричний мультфільм "Голодний дух", презентовано виставку матеріалів "Голодомор мовою документів". Пройшло жваве обговорення з хлопцями та дівчатами за темою "Моє відношення до історичних фактів Голодомору". 

среда, 25 ноября 2020 г.

Практична медіаграмотність: авторські здобутки та досвід впровадження

     Сьогодні завідувач бібліотеки стала учасником обласного заходу з медіаосвіти. Для учасників он-лайн медіа-квесту було запропоновано курс " Практична медіаграмотність: авторські здобутки та досвід впровадження". (Досвід роботи Миколаївської ЗЗСО I-III ступенів №3 Словянського району).




    Організатори заходу поділилися авторськими здобутками та напрацюваннями в області шкільного медіа, показали свої чудові відео роботи. Залучили до роботи в сервісах Coogle; на платформі Youth MediaLab передивилися цікаві відеоролики до конкурсу "Моє містоWOW - Cхід" та проголосували за краще відео. Було дуже корисно та цікаво!

понедельник, 23 ноября 2020 г.

Шлях до здоров` я - в твоїх руках!

     В народі недарма кажуть: "В здоровому тілі - здоровий дух". Якщо кожен з нас буде робити зарядку, частіше гуляти на свіжому повітрі, менше сидіти за гаджетами дома-тоді і всіляки віруси нам не страшні. 

    Наші школярі активно долучилися до флешмобу #HealthyShools #Фановаруханка. Давайте разом піднімати настрій та заряджатися енергією з нашим чудовим 4-В.



    А шкільна бібліотека разом з письменником Грицьком Бойко пропонує вам чудовий вірш "Здоровим будь!":

Вийшла курочка на грядку,

Кличе діток на зарядку:
— Куд-куди? На доріжку!
Починаємо пробіжку!
З фізкультурою ми дружим,
Різні вправи любим дуже.


четверг, 19 ноября 2020 г.

"Подорож в країну Читалію"

         Як привернути увагу дитини до читання, навчити любити книжки та виховати інтелектуальну особистість? Відповідь є- познайомити дівчинку або хлопчика зі шкільною бібліотекою. Такою була ціль сьогоднішньої екскурсії в країну Читалію вихованців 1-Б класу на чолі з класним керівником Митрофановою О.Є. 




     Під час екскурсії діти познайомилися з поняттям "бібліотека", правилами поведінки в книгозбирні. Разом з бібліотекарем повторили відомі казки за допомогою вікторини, вивчили поняття "читач", "формуляр". А ще отримали розуміння, шо таке художня та довідкова книга.  
    На останок подорожі передивилися навчальний мультфільм "Будиночки" про бібліотеку. 


вторник, 17 ноября 2020 г.

Збереження енергії у побуті

      У всьому світі, питання енергозбереження стає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також, що надзвичайно важливо, збереження довкілля для наших нащадків.
      Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії.

    Все це добре розуміють учні нашої школи. Вони активно долучилися до тижня електрозбереження. Разом з вчителями було проведено виховні години, бесіди. На уроці мистецтва учні молодших класів малювали плакати, створювали постери. Найбільш вдалі роботи були представлені в куточку енергозбереження "Збереження енергії у побуті". 
  Цікавий ролик з даної теми дивилися запосиланням:

понедельник, 16 ноября 2020 г.

Пізнай себе - зрозумій іншого

     Всі ми живемо в суспільстві, багато спілкуємось, кожен день зустрічаємо різних людей. Останнім часом усе частіше чуємо ми про поняття "толерантність". Цьому питанню приділяється багато уваги. Але саме головне в нашому житті  – це не лише терпимість до людей різного кольору шкіри, очей, віросповідання. Толерантність – це дотримання загальнолюдських цінностей: милосердя, доброзичливості, співчуття. 

    Вкрай важливо навчити дітей цим якостям. Тому сьогодні, в міжнародний день толерантності, в шкільній бібліотеці відкрився бібліомульзал. Для відвідувачів бібліотеки  протягом усіх перерв демонструвалися цікаві мульфільми про особливих дітей та відношеннядо них. Особливо сподобався дітям мультик "Подарунок". Кожен з присутніх висловив свою думку з приводу перегляду. 




    Дуже толерантними та ввічливими були сьогодні учні 2-А класу. Дякуємо класному керівникові Дугельній Наталі Олександрівні за гарне виховання дітей!!!

Мульфільми можна переглянути за посиланням:

 https://kidit.com.ua/city/5-multfilmiv/

https://umannews.city/read/misto/91792/multfilmi-yaki-vchat-tolerantnosti

воскресенье, 15 ноября 2020 г.

В країні дорожніх знаків

                 З метою посилення профілактичної та роз’яснювальної роботи, підвищення рівня культури поведінки дітей на дорогах та закріплення знань правил дорожнього руху у нашій школі з 9 по 13 листопада тривав Тиждень безпеки дорожнього руху. Шкільна бібліотека активно долучилася до проведення тижня.






     Кожної перерви для дітей, які приходили до бібліотеки, проводилася хвилинка-цікавинка "Я і правила дорожнього руху". Завідувач бібліотеки пояснювала дітям важливість дотримання правил безпеки під час дороги до школи, розповіла про тяжкі наслідки необачності та невиконання правил дорожнього руху. 

четверг, 12 ноября 2020 г.

Шкільний пресцентр в дії

     Щасливі та натхненні, готові до нових звершень. Дякуємо ГО "Донецький прес-клуб" за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за можливість долучитися до проєкту "Майстерня шкільних медіа", успішне навчання, спробу реалізації та здійснення юнацьких журналістських мрій.





среда, 11 ноября 2020 г.

Бібліотека дякує своїм читачам

     В бібліотеці ЗОШ2  продовжується акція "Стань другом бібліотеці - подаруй книгу", яка була оголошена в  рамках Всеукраїнської акції "Живи, книго!". Завідувач бібліотеки звернулася до вчителів, учнів з проханням  подарувати домашнім книгам  друге життя і принести їх до бібліотеки.

        Сьогодні учень 4-б класу Скляр Сергій приніс до бібліотеки два чудовиїх видання сучасної дитячої літератури - Г.Почепцова  "Ключ від міста Чаклунів" та Ю.Баншеруса "Справа для Квятковського". Дякуємо тобі, Сергійко, а також твоїм батькам -пану Сергію та пані Наталі, за такий чудовий подарунок!!! Всіх бажаючих запрошуємо почитати нові книжки.





Віват юнкорам нашої школи!

         Журналістське ремесло не викладають у школі. Однак створювання газет, журналів, радіо- та телепрограм, сайтів настільки актуальне, що сучасні загальноосвітні навчальні заклади зазвичай мають не лише власні медіамайданчики, а й гуртки, де навчають журналістиці. 

    Сьогодні в бібліотеці нашої школи відбулася значуща подія. Вісім учасників проєкту "Майстерня шкільних медіа", який реалізував ГО "Донецький прес-клуб" за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру, успішно завершили навчання та отримали сертіфікати. Протягом півріччя юні журналісти отримували і виконували завдання, приймали участь в он-лайн семінарах і вебінарах. Поздоровити  Гончаренко Максима, Соколенко Діану, Юрченка Павла, Шишко Катерину, Холод Валерію, Зімакова Іллю, Балафін Вероніку, Ковальову Юлію запросили директора школи Ібрагімову Нігяр Доріанівну. Поряд з ними завжди були поруч їх наставники - Макогон Валентина Василівна (керівник проєкту) та Василенко Олег Олександрович. 



    А ще для всіх, хто  хоче навчатися професії журналіста, хто зацікавлений в створенні сучасного якісного медійного продукту — оперативного, корисного та цікавого, у нас є чудова новина. Наша школа незабаром отримає технічне обладнання для проведення занять гуртка юних журналістів і розпочне  роботу над створенням шкільної газети, відеороликів та презентацій. Запрошуємо всіх, хто хоче бути причетним до висвітлення подій шкільного життя, залучатися до журналістської діяльності.



понедельник, 9 ноября 2020 г.

Всеукраїнський радіодиктант 2020

    Сьогодні, 9 листопада, з нагоди свята - Дня української писемності та мови, тисячі прихильників української мови беруть участь у флешмобі і долучаються до написанні Всеукраїнського радіодиктанту  національності єдності. Завідувач бібліотеки нашої школи, а також всі вільні вчителі долучилися до такої значущої події. 

        Хочу сказати, що диктант виявився не дуже складним. Я отримала масу позитивних емоцій від того, що приєдналася до кагорти любителів та шанувальників української мови. Надіслати свою роботу та отримати приз можливо тут -  rd@ukr.radio
Перевірити правильність написання диктанту (всім, хто приєднався) можна за посиланням: 



І ще - давайте підтримаємо флешмоб сьогодні тим, що будемо частіще і на роботі, і в побуті спілкуватися українською. Дякую всім!!!






пятница, 6 ноября 2020 г.

Кращої, ніж рідна, мови не буває

     Кожен з нас знає, що мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.

    Тому дуже чудово, що в нашій країні кожного 9 листопада відзначається свято рідної мови. До цього дня проводиться багато цікавих та корисних заходів - конкурсів, вікторин, оглядів, флешмобів. Долучилася до свята і наша шкільна бібліотека. Завідувач бібліотеки підготувала виставку "Кращої, ніж рідна, мови не буває". На великій перерві до бібліотеки завітали учні 3-В на бесіду біля виставки "Кращі книжки - українські!". Добре поспілкувалися українською мовою, розглянули  цікаві видання, які презентовані на виставці. 


          А ще, кожен, хто причетний до освіти (і не тільки), знає що 9 листопада о 9:00 відбудеться Ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності  Цьогоріч підготовку диктанту доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читатиме диктант знаменита акторка Римма Зюбіна. Спецпроєкт, організований Суспільним спеціально до події, стартуватиме в ефірі Українського радіо та Радіо Культура о 9:00, ведучі в студії розкажуть історію диктанту й дадуть змогу всім охочим підготуватися до написання. Сам же радіодиктант почнеться о 9:15.

А ви готові випробувати свої сили й перевірити знання української мови? 

Долучаймося!!!

UA: ПЕРШИЙ ▶️https://tv.suspilne.media/live#ua,
UA: Українське радіо ▶️http://www.nrcu.gov.ua/1channel_about
UA: Радіо Культура ▶️http://www.nrcu.gov.ua/3channel_about

четверг, 5 ноября 2020 г.

І знову про роботу в онлайн сервісах

       Навіщо вигадувати "колесо" знову, якщо все гарне вже існує? Сьогодні в черговий раз переконалася в правильності цього вислову під час створення рекламного плакату в бібліотеку. Для куточка користувача потрібно було створити плакат "Я люблю шкільну бібліотеку". Використавши программу crello за лічені хвилини створився такий плакат: 
    Хочу поділитися з вами, шановні колеги цим он-лайн сервісом. Створюйте свої плакати за покликанням: https://crello.com/ru/create/posters/     

 



понедельник, 2 ноября 2020 г.

Від бібліотеки реальної - до бібліотеки віртуальної

         2020-й став роком випробувань та викликів в усіх сферах життя. Через пандемію ми втратили деякий час в повноцінному спілкуванні з читачами наших шкільних бібліотек. Натомість карантинні обмеження спонукали до організації дистанційної роботи. Бібліотекарам довелось розширювати власні компетенції в інформаційно-цифровому просторі, опановуючи нові платформи й додатки. Й одночасно, аби підтримати наших користувачів, перейти в режим онлайн та активізуватись в соціальних мережах.

    В мережі інтернет більшість бібліотекарів в он-лайн форматі проводять майстер-класи різної тематики (на Youtube-каналах),акції, опитування та марафони (на сторінках соціальних мереж),онлайн виставки, вікторини, презентації (на сайтах і блогах бібліотек). Що можуть запропонувати своїм користувачам бібліотекарі шкільних бібліотек? Віртуальні виставки, інтерплакати, веб-списки для читання. Сьогодні пропоную своїм відвідувачам блогу посилання на сайти, де можна почитати або скачати цікаві книжки: 

Скачати підручники:  http://hvpku.ks.ua/?cat=32 

 Де читати про книжки -   https://life.pravda.com.ua/culture/2016/12/9/221260/


Іноваційні культурні практики шкільних бібліотек

29 жовтня у всіх бібліотекарів була можливість долучитися до он-лайн вебінару "Іноваційні культурні практики шкільних бібліотек", який проводився фахівцями бібліотеки Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 



Учасниками семінару стали 95 колег області. Було цікаво, корисно та пізнавально. Всі матеріали вебінару можна знайти на сайті бібліотеки ІППО. 

БУДЬ МЕДІАГРАМОТНИМ в сучасному світі!

       Друзі! Сьогодні, коли світ розвивається дуже швидко та неперервно, а медіаресурси стають провісником цього розвитку, багато хто піднімає тему загроз, що виникають через інтенсивність інформаційного потоку. Медіаграмотність — це вміння працювати з інформацією, вміння відібрати та проаналізувати її на правдивість, це практичний навик та риса стилю життя.

        До Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2020, який у восьмий раз відзначається у світі за ініціативою ЮНЕСКО протягом 24-30 жовтня, пропоную передивитися відеоролик колег з Луганської області!


До Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності-2020, який у восьмий раз відзначається у світі за ініціативою ЮНЕСКО протягом 24-30 жовтня, пропоную передивитися відеоролик колег з Луганської області!

УВАГА ВСІМ ДРУЗЯМ ШКІЛЬНИХ БІБЛІОТЕК!

 Шановні колеги та батьки!

Жовтень - місяць шкільних бібліотек! Шкільні бібліотеки роками не отримують нових художніх книг, проте саме вони є найбільш доступними для дітей місцями, з яких може початися любов до читання!

Згадайте про бібліотеку рідної школи та подаруйте книги, які вже не читають в вашій родині. А ми - бібліотекар та вихованці нашої школи будемо дуже вдячні вам за подарунок!!!

Рекомендую до читанння - інформування в ШБ!

 

    Шкільна бібліотека - це фундамент освіти і самоосвіти.Вона функціонує як міст між школою та суспільством   і головна її функція - зробити інформацію доступною.



    Завідувач шкільною бібліотекою Лукманова О.І. активно проводить роботу по інформуванню вчителів з нових надходжень до фонду.Підготовлено огляд методичних посібників з серії "Нова українська школа", оформлено тематичну виставлення "Зверніть увагу" для вчителів - предметників. Отже, бібліотека відкрита і чекає на вас, шановні вчителі!!!

Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів

     В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів»  для учнів 6 –В класу (класний керівник (Боровкова Т.О.) проведено тайм-діалог «Екологія в нашому житті»





          Завідувач  бібліотеки Лукманова О.І. поповнила знання учнів про науку –екологію, розповіла про цікаві книги з навколишнього середовища, які є в бібліотеці. Закріпили нові знання кросвордом, створеним спеціально для сьогоднішнього заходу. Найбільш активні та розумні юні екологі отримали солодкий приз.    


Про козаків читаємо, сміливими зростаємо!

  14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України. 

            До святкування цієї знаменної події долучилася шкільна бібліотека ЗОШ№2 м. Покровська. Для учнів та відвідувачів була роганізована виставка-дискусія "Про козаків читаємо, сміливими зростаємо". Тут зібрано матеріали про період козацтва на Україні, чим славилися козаки, що які страви любили готувати. Цікаві художні твори про козаків акож можна побачити на виставці.   




      Перші відвідувачі виставки - хлопці з 4-б класу. Зацікавили юних захисників Вітчизни атрибути козацького життя, вірші про атаманів.  

До країни книг

  Сьогодні в рамках місячника шкільних бібліотек в бібліотеці ЗОШ№2 для учнів 2 класу відбувся бібліотечний урок "Диво, і`мя якому- книга". Діти познайомилися з поняттям, що таке книжковий фонд, які книги бувають в бібліотеці. На прикладі видання Грицька Бойка "Билиці діда Гриця" розібралися, з чого складається книга.